„Badacze przyrody”, czyli grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach rozwijających z przyrody w ramach projektu „ Dziecko najlepsza inwestycja”, postanowiła zbadać tajniki otaczającego ich świata, które określane są mianem „niewidoczne gołym okiem”.
Młodzi przyrodnicy doskonale wiedzą, aby sprawnie przeprowadzać obserwacje w terenie, potrzebne są: kompas, plan i mapa, pozwalające swobodnie poruszać się i nie błądzić. Ponadto dobry przyrodnik dysponuje narzędziem utrwalania swoich obserwacji: aparatem fotograficznym, a także znacznie ułatwiającymi obserwacje: lornetką i lupą.
Jednakże do analizy szczegółowej budowy wewnętrznej organizmów, głównie obserwacji drobnoustrojów i budowy tkanek, musieli użyć mikroskopu, który pozwolił im na uzyskanie powiększonego i odwróconego obrazu oglądanego obiektu. Praca z nowoczesnymi mikroskopami, które znalazły się na wyposażeniu zajęć projektowych, okazała się kolejną lekcją wzbogacającą wiedzę dziesięciolatków, jak również ich umiejętności praktyczne. Dowodem potwierdzającym ten fakt jest wypełnienie przez każdego uczestnika karty, w której ocenili się na oceny celujące.
-Projekt badawczy, w którym uczestniczą „Badacze przyrody”, to nie tylko kolejna metoda prowadzenia zajęć, ale przede wszystkim sposób umożliwiający uczniom, poprzez ich własną aktywność, poznawanie świata i rozumienie jego sensu- informuje Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego w Gniewie.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka