Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Odwiedzając stronę internetową placówki, poczytać możemy o wielu ciekawych wydarzeniach oraz zajęciach, jak choćby tych, realizowanych w ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja". W minionym czasie uczniowie uczestniczyli też w lekcji pokazowej tańca i śpiewu kociewskiego, byli pasowani na Świetlika oraz odbyli wizytą u swoich młodszych kolegów z przedszkola.
Badacze przyrody
Młodzi pasjonaci – takiego określenia z całą odpowiedzialnością można użyć, określając uczestników zajęć rozwijających z przyrody. Badacze przyrody zarażają entuzjazmem swoich kolegów. Czwarto- i piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w cotygodniowych zajęciach, podczas których dzieci zdobywają wiedzę w atrakcyjny sposób. Ponadto łączą świat wyobraźni z nauką i rozbudzają ciekawość poznawczą. Stosowanie innowacyjnych metod pracy w połączeniu z bogatym zapleczem przyrządów badawczych uczy młodych przyrodników także kreatywności i wrażliwości na stan środowiska przyrodniczego.
Spotkania odbywają się w ramach projektu ”Dziecko najlepsza inwestycja”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.
M. Fandrejewska
Rozwijające zajęcia komputerowe
Mija pierwszy miesiąc zajęć informatycznych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” w roku szkolnym 2017/2018. Nowa grupa dzieci, na zajęciach komputerowych, poszerza swoją wiedzę z zakresu informatyki. Poznają budowę komputera, dowiadują się jak zainstalować oprogramowanie dla różnych urządzeń oraz jak je obsługiwać. W tym celu wykorzystują wyposażenie szkolnej pracowni komputerowej oraz platformę edukacyjną „Edumaster”. Dzieci, często podkreślają, że zdobyta już wiedza pomaga im w obsłudze komputera w domu. Mają również możliwość wspólnego spędzania czasu i dzielenia się swoimi doświadczeniami „komputerowymi”.
A. Cieszyński
Kociewie znane i nieznane
Hej, wesołó wam zagramy,
Kociewskie melodie,
Zatańcuim i zaśpiwujim
wszyscy razem zgodnie.
Takie powitanie 24 października zgotował zespół „Psiotrowe Dziewuchy”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Morzeszczynie. Uczniowie pięciu klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej tańca i śpiewu kociewskiego, która realizowana została w ramach projektu, ze środków otrzymanych z PZU. Ponadto czwartoklasiści w trakcie 45-minutowych zajęć pozyskali wiedzę na temat Kociewia – swojej „Małej Ojczyzny”.
M. Fandrejewska
VI a i VI b z wizytą w przedszkolu
24 października uczniowie wybrali się do gniewskiego przedszkola, aby zaprezentować krótki program artystyczny – inscenizację wierszy J. Brzechwy „Na straganie” i „Kaczkę Dziwaczkę”. Nie było to łatwe zadanie, gdyż młodsze dzieci są najbardziej wymagającą publicznością. Występ bardzo się jednak podobał młodszym kolegom, na sali poza skupieniem, co jakiś czas rozlegał się gromki śmiech.
Wychowawcy klas dziękują Dyrekcji przedszkola za umożliwienie występu i słodki poczęstunek. Wyrażają nadzieję, że za rok ponownie będą mogli zagościć z programem artystycznym w placówce.
J. Piekarska, K. Cieszyńska
Pasowanie na świetlika
25 października w świetlicy szkolnej było gwarno i wesoło, a to za sprawą imprezy pn. "Pasowanie na Świetlika". Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci do grona pełnoprawnych Świetlików, musieli przejść bardzo ważne testy gotowości świetlicowej oraz przejść próbę smaku – posmakować "magicznej mikstury". Każde z dzieci przed uroczystą przysięgą wykazało się też znajomością regulaminu i zasad obowiązujących w świetlicy. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie wspaniale i miały przy tym dużo zabawy. Na zakończenie każdy Świetlik otrzymał medal, upominek oraz pamiątkowy balon.
Małgorzata Śmigerska, Jolanta Górska, Dominika Łobocka
Książka czeka na człowieka
W szkole zakończono zabawę książkowo-detektywistyczną pn. „Książka czeka na człowieka”. W czterech miejscach naszego miasta ukryte zostały książki, które czekały, aby zabrać je do domu. Uczniowie szkoły podstawowej nr 1 musieli najpierw odgadnąć miejsca, w których ukryto książki a następnie je odwiedzić, by po okazaniu legitymacji szkolnej móc odebrać ukrytą w nich książkę i zabrać ją do domu.
Książki trafiły do:
Darii Murawskiej z klasy I b
Estery Nowak z klasy VI d
Zosi Rutkowskiej z klasy VI d
Zuzi Rozyńskiej z klasy VI d
Mateusza Bytnera z klasy VI d
Poszukiwaczom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy zabawy dziękują za współpracę Pani Agnieszce Piecuch ze StudioA, Pani Grażynie Juście ze Sklepu Zoologicznego Graga, Pracownikom Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie oraz Pracownikom Pracowni Orange.
K. Bałdowska i J. Kaczmarek
Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej szkoły i śledzenia wydarzeń społeczności szkolnej.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka