Porażki gniewskich drużyn

To była „czarna” sobota dla sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Wszystkie zespoły solidarnie przegrały swoje mecze – poczynając zespołów młodzieżowych, kończąc na drużynach seniorskich Keramzytu i Sobieskiego, nikomu nie udało się zdobyć choćby punktu.

Drużyna Keramzytu w sobotnie popołudnie grała w Prabutach, z ciągle walczącą o awans Pogonią. Zespół Krzysztofa Rutkowskiego pojechał na to spotkanie w okrojonym składzie, co odbiło się na wyniku – gospodarze już do przerwy prowadzili 5:0. W drugiej części gry, Keramzyt starał się pokazać jeszcze charakter i zdołał zniwelować straty. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:3 dla Pogoni, co pozwoliło piłkarzom z Prabut na zrównanie się punktami z wiceliderem rozgrywek – Wisłą Tczew. Keramzyt na 3 kolejki przed końcem sezonu zajmuje, wysokie 7 miejsce z 32 punktami na koncie.

Pogoń Prabuty – Keramzyt Szprudowo 6:3 (5:0)
Bramki dla Keramzytu: 5:1 – Tramowski 50’, 5:2 –Eggert 58’, 6:3 – Tramowski 83’
Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski, Eggert, Karaś, Mytlewski, Ogórek, Orzechowski, Piaskowski, Połomski (46’ Tylko), Tamowicz, Tramowski

W równie nieciekawych nastrojach wracali z Kwidzyna piłkarze Sobieskiego. Chociaż przegrali z wyżej notowanym Rodłem zaledwie 2:1, to dla podopiecznych Łukasza Chyły, ten wynik mocno komplikuje szansę na uniknięcie degradacji do klasy B. Piłkarze z Gniewu do 60 minuty spotkania nie byli drużyną słabszą od gospodarzy. Oba zespoły próbowały narzucić swoje warunki gry, stwarzały sobie sytuację ale i jednym, i drugim brakowało skuteczności. Najlepszym dowodem na to był fakt, iż obie drużyny w pierwszej części gry nie wykorzystały rzutów karnych. Na początku drugiej połowy Sobieski wyszedł na prowadzenie 1:0. Rodło od tego momentu zaatakowało wtedy jeszcze mocniej. Najpierw piłkarze z Kwidzyna doprowadzili do wyrównania, skutecznie egzekwując kolejną „jedenastkę”, a na kwadrans przed końcem objęli prowadzenie, którego już nie wypuścili z rąk. Po tej porażce piłkarze z Gniewu znowu znaleźli się na 13 miejscu (LKS Waplewo wygrało z Wisłą Tczew 1:0) i tuż przed końcem sezonu będzie wygląda na to, że będzie im trudno uniknąć spadku.

Rodło II Kwidzyn – KP Sobieski Gniew 2:1 (0:0)
Bramki dla Sobieskiego: 0:1– Żelaskowski 50’
Skład Sobieskiego: Wojtowicz – D. Drabik, Pyrkowski, Czapiewski, Bobrzyński, Zieliński, Kozieł, P. Drabik (70’ Imianowski),  Żelaskowski, P. Konieczny, Gajewski (86’ Głowiński)